Czy dokładnie jest telewizja przemysłowa? Potocznie nazywana jest monitoringiem. Jest to zamknięty system sieciowy kamer przesyłających informacje bezpośrednio do komputera, gdzie wszystko co zarejestrowała kamera ip jest zapisywane na dysku twardym. Takie systemy używane są przeważnie do nadzorowania powierzchnie o dużej powierzchni takich jak hale produkcyjne, hurtownie lub wielkie zakłady pracy.

Osoby odpowiedzialne za nadzór takich miejsc nie byłyby w stanie kontrolować wszystkiego co się tam dzieje opierając się jedynie na metodach tradycyjnych, jak wynajmowanie stróżów. Bardzo pomocna w takich sytuacjach staje się właśnie telewizja dozorowa. Nie dość, że rejestruje obraz z wielu kamer w tym samym czasie, dzięki czemu specjalnie zatrudniona osoba do obsługi monitoringu ma wgląd w wiele miejsc w tym samym czasie na wygodnej do obsłużenia „ścianie monitorów”, to jeszcze wszystko jest zapisywane na dyskach twardych.

Dzięki takiemu rozwiązaniu dostęp do zarejestrowanych danych jest dostępny jeszcze wiele tygodniu później. Co niejednokrotnie używane jest przez policję jako dowód rzeczowy w sprawach sądowych. Profesjonalne firmy są w stanie zainstalować takie rozwiązania w bardzo krótkim czasie i za rozsądne pieniądze dlatego zachęcamy do skorzystania z usług firmy Instal Project z Torunia, która ma bardzo bogate doświadczenie w świadczeniu tego typu usług.