Monitoring przywodzi na myśl różne skojarzenia. Jednym może kojarzyć się negatywnie, z inwigilacją i ingerencją w naszą prywatność. Bo gdyby dodać możliwość nagrywania dźwięku wraz z obrazem, możemy poczuć się naprawdę zdarci z prywatności. Przypomina się historia biznesmena, któremu się to nie spodobało i oskarżył w sądzie władze miejskie o inwigilacje, żądając zadośćuczynienia finansowego. Inni myślą o monitoringu jako o jednym z lepszych sposobów na poprawę bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej.

Często mają też poczucie, że nawet jeśli nie udało się złapać przestępcę na gorącym uczynku, zapis z monitoringu, pozwoli go później złapać i osądzić. Jeszcze inni patrzą na monitoring poprzez pryzmat kosztów. Nie przeszkadza im bardzo, że ich ruchy są rejestrowane, ale też nie wierzą w wysoką skuteczność w zwalczaniu nieprawidłowości. Rozumują, że jeśli ktoś się uprze to zawsze znajdzie sposób by ominąć to zabezpieczenie. Podsumowując, jest wiele różnych podejść do monitoringu i musimy sami wybrać nasze podejście, ponieważ monitoring jest powszechny i wszechobecny i nadal będzie się rozwijać, więc nie sposób go uniknąć. Firma InstalProject.pl pomoże Ci rozwiać wszelkie wątpliwości.

To warto wiedzieć o telewizji przemysłowej

Warto też napisać nieco o monitoringu i telewizji przemysłowej aby możliwie w jak najkrótszy i najbardziej przystępny sposób przybliżyć znaczenie tych terminów czytelnikom.

Telewizja przemysłowa – inaczej telewizja cctv (od angielskiego closed circuit television, czyli telewizja o zamkniętym obwodzie to znaczy takim gdzie sygnał z kamer nie jest wysyłany i przetwarzany dalej poza nasz system) – to system przekazywania obrazu, (czasami również z dźwiękiem) z kamer zainstalowanych na danym obszarze w celu nadzorowania tegoż obszaru i zwiększenia bezpieczeństwa ludzi oraz mienia.

Jako, że jest to system zamknięty, podgląd z kamer dostępny jest jedynie ludziom, którzy mają za zadanie nadzorować i w razie incydentu alarmować lub informować odpowiednie służby.

W dzisiejszych czasach termin ten jest powoli zastępowany innym: monitoring video, ale w gruncie rzeczy chodzi o to samo i każdy zrozumie o co nam chodzi, dlatego można stosować te terminy zamiennie. Widzimy więc, że te terminy są ze sobą powiązane tak jak kamery są nierozerwalnie związane z monitoringiem.

Na koniec chciałbym powiedzieć, że istnieje ogromna różnorodność kamer stosowanych w telewizji przemysłowej. Każdy rodzaj przystosowany jest by jak najlepiej spełniać swoje zadanie.